Asta este unul din motivele pentru care ma mut din orasul asta infect... Nu ca la tara nu ar fi nesimtiti d-astia, dar macar acolo imi permit sa o tin in curte/garaj (si sunt mai putini indivizi d-astia per metru patrat).

Din pacate, nu mai am CASCO. Am decis sa renunt acum un an or so, dupa ce mi-am dat seama ca pe banii dati pe CASCO daca mai platesc cativa ani, puteam sa-mi iau 2-3 masini... M-au enervat ca desi nu am avut evenimente/accidente, al meu CASCO in loc sa scada (normal, doar scade valoarea asigurata a masinii), el tot crestea. Nu mai vorbim de fransiza si alte nebunii, de care am aflat de-abia dupa prima busitura (niste sute de euro aruncate).

---------- Post added 23-12-2015 at 14:47 ----------

Quote Originally Posted by Trefla View Post
Ti-a luat si oglinda putin vad, nu era cumva o tanti plictisita la volan cu un range rover care vorbea la telefon ?
Nu, era un tip gay. N-am nimic cu treaba ca e gay, cat cu faptul ca e un gay care a dat cu spatele fara sa se asigure (si era si perpendicular fata de leutul nostru - probabil asa ii place, nu stiu). Cu partea a doua cam ai dreptate... nu era chiar un Range Rover, ci "doar" un Suzuki Vitara. Intr-un fel, e si asta un noroc. Daca era masina mai joasa, sigur indoia si stalpii de rezistenta, podeaua, etc.

M-a ofticat faptul ca el practic a rezolvat azi rapid tot (l-am ajutat cu actele, cu completat, cu copie la toate cele, cu sfaturi, etc.), pe cand noi am ramas cu buza umflata. Mai ca-mi pare rau ca am facut amiabila si nu ne-am dus direct la Politie.