My vote goes for Guilty Gear Xrd. Doar pentru ca m-am cam saturat de aceeasi reteta abordata de NetherRealm Studios. Predecesorul lui MK X a fost fresh, gory, revolutionar (pt un western fighting game) si entertaining. Dark MK X pe mine cel putin m-a dezamagit foarte tare: fatality si x-ray-uri tot mai ridicole (scuze..."violente"), personaje noi si neinteresante si mecanica care mi s-a parut "foarte flashy daca ai investit o gramada de timp in joc sau intr-un singur personaj". Ultima chestie am vazut-o mai ales cu colegii de apartament care s-au saturat foarte repede de el si au trecut la un alt fighting game (chestie ce era aproape imposibila acu 3 ani cu MK pe ps3).

Guilty Gear in schimb a fost ceva fresh, fast paced plin de personaje interesante si eye candy. Sper sa avem cat mai multe titluri in viitorul apropiat (sau macar DLC-uri), pentru ca e cu mult superior celorlalte titluri de la Arc System Works (BlazBlue si Persona 4 Arena) si fighting game-urilor 2D in general. Am asteptat atatia ani un nou Guilty Gear si uite ca am primit ce mi-am dorit . Now add Dizzy to the roster!