Eu am gold, iar jocul de data trecuta - Sacred 3 - l-al luat din browser de pe calculator fara sa fac nimic alceva. Am intrat in consola l-am vazut si l-am instalat.
Alta poveste insa acum cu - DiRT Showdown - nu a fost chip sa-l iau nici cu "TunnelBear". E drept ca nu folosesc Crome ci firefox si browserul nu se mai conecta la internet desi alte aplicatii o faceau.
Pana la urma am reusit cu "TunnelBear" de pe telefonul cu android si conectat la date mobile, la Wifi nu am reusit la fel ca de pe laptop am avut probleme.
Sper sa-ti fie de folos ce ti-am zis. Eu asa am reusit, nu zic ca o fi si mai simplu.
Pt. a lua - Thief - a trebuit sa intru in setarile contului si sa dau jos cu setarea de a lua numai jocuri Free, iar dupa am activat-o la loc ca sa nu-mi faca aia micii vreo surpriza, bineinteles si card atasat contului de Xbox.
Acum cand am luat addonul: "Killer Instinct: Ultra Edition Add-On" si am intrat pe consola am vazut ca mi-a instalat si "Killer Instinct: Season 2". Aveti idee daca o sa ma bage la plata? Aveam setarea de a lua numai jocuri Free dezactivata. Pana acum vad ca nu mi-a luat nimic din cont.
Jocurile compatibile Xbox One - 360: http://www.xbox.com/en-US/xbox-one/b...vailable-games
O zi buna!