sunt fumator din pacate de mult timp dar pe mine ma deranjeaza principiul in sine de a interzice o anumita categorie de oameni. nu promovez fumatul si sunt perfect constient de aspectul daunator al fumatului insa nu mi se pare corect de a da o asemenea lege. de multe ori la restaurant aleg sa stau sa mananc la nefumatori pentru ca ma deranjeaza fumul de tigara. sunt perfect de acord in a fi separat spatiul unui local in Fumatori si Nefumatori printr-un perete de sticla si sa nu se mai zgarceasca patronii la aerisirea locatiei.
daca tot protejeaza statul roman populatia pai atunci fa ilegale tigarile dar atata timp cat tu permiti comercializarea lor nu inteleg de ce imi impune unde pot sa fumez!!!
nu sunt de acord cu a interzice dreptul unui om de a fuma in locurile publice la fel cum nu as fi de acord sa se vanda doar pepsi in tara asta sau doar o anumita apa minerala in detrimentul altor marci. avem dreptul de a alege. nu sustin teorii de genul ca toti care nu fumeaza ar trebuii sa imi suporte fumul de tigara dar as vrea si eu sa am un loc amenajat special intr-o cafenea sau alta.