Imi place threadul asta. Atat de mult incat, atunci cand am incercat initial sa-ti raspund, am sfarsit prin a crea un nou thread. Cred ca e bine sa raspunzi si tu, sincer, la intrebarea despre colectionat si sa te intrebi ce inseamna aceasta colectie, aceste console si aceste jocuri pentru tine. Sincer, nu stiu cat de mult folosesti acel game.com, sau cate jocuri de Turbo Graph ai, pentru ca acel Express sa-mi merite existenta. Dar depinde de tine ce vrei sa faci cu propriile "bibelouri".

Tot ce pot sa-ti spun e ca nu trebuie sa-ti distrugi o pasiune, ca sa te apuci de alta (sau de alte proiecte, cum spuneai). Pentru ca, daca pasiunea #2 nu o sa mearga, o sa regreti FOARTE mult alegerea facuta. Eu, de exemplu, am decis sa-mi vand din jocuri ca sa-mi iau figurine... cu personaje din jocuri. Sunt totusi in acelasi domeniu. Deci trebuie sa ai grija.

Asta in legatura cu consolele. Cat despre jocurile de GBA, aici e simplu. Cel putin 75% din jocurile alea sunt degeaba (cate 6 jocuri cu Madden, Sponge Bob si Yo-Gi Oh!... come on). Scapa macar de acelea. Ai 400 de jocuri, vinde 300 din ele cu 10 lei/bucata si tot iti iese ceva. Clar, nu in Romania, ci pe ebay. Si tot la fel de clar, nu repede. Pentru ca o sa dureze ceva pana gasesti cumparator.