Quote Originally Posted by MonkY View Post
Daca e tot pe 128 bits, bleah...
Intradevar, fara un upgrade la bits nu prea vad rostul, deci ma gandesc ca o sa-l aiba .

Quote Originally Posted by MonkY View Post
Gigabyte e o alternativa mai OK (sau ASrock), dar sa stii ca noi de-a lungul timpului, cred ca am avut peste 30-40% din ele cu southbridge-uri busite (s-a tot discutat de asta pe forumurile dedicate), si in general au issues cu multe coolere (fie raporteaza ca ti s-a oprit ventilatorul, fie nu il controleaza cum trebuie).
Secretul la gigabyte este sa nu cumperi modele noi lansate, imi place ca sunt atenti sa repare si sa revizuie produsele la cea mai mica problema dar este bine sa te feresti de produse proaspat lansate, placa mea de baza de exemplu este la revizia 5.0 , si merge excelent, dar nu mi-ar fi placut prima versiune , in general sunt perfecti pentru cei cu un buget limitat ( ca mine ). Durabilitatea si calitatea componentelor folosite deasemenea este foarte ok in raport cu pretul. Am avut mai de mult o placa de baza gigabyte ce a fost folosita intens cu un Athlon II X3 455, pe langa ca am facut OC la 3.7 Ghz am mai facut si unlock la procesor, dar a dus placa de baza fara probleme.

Cu Asrock in schimb trebuie sa ai si mai multa grija, acestia experimenteaza destul de mult, si ei sunt buni pentru build-uri cu buget limitat dar trebuie sa te documentezi mai bine, deasemenea durabilitatea si calitatea nu este asa buna ca si la gigabyte, dar la performanta pot oferi mai mult.