Quote Originally Posted by G@by View Post
Le stie baiatu', "crezi tu ca nu stie" ?
Da' imi pare rau de volanul asta Momo, ca e super bun si cum nu mai folosesc un calculator pentru jocuri, e tras pe dreapta, de ani buni.
Ma gandeam ca totusi o fi existand vreo metoda neoficiala, prin care PS4-l sa-l "vada".
M-am "speriat" intial, cand pus USB-ul volanului, pentru ca aceata si-a facut totusi autotestul. S-a invartit singur stanga dreapta dar, degeaba.
Am sperat degeaba.
Asta este. Luam si volan. Vreau sa-l iau pentru PS4, ca as folosi consola asta penrru jocurile racing, dar imi place mai mult varianta de volan pentru XO, Trustmaster TX. Sunt faine si T300, sau R500, dar variantele cu volan de F1, care cred ca sunt mai scumpe.
Deh, cam complicat. Vedem…
Nu trebuie sa iei varianta mai scumpa de T500 cu F1, pentru ca acel volan de F1 este doar un add-on, care eu l-am cumparat separat. Mai departe T500 este un volan invechit, care nu are support official pentru PS4, dar totusi merge cu o parte din jocuri.

Eu find mai nebun cu jocurile de cursa, pentru ca joc la F1 si in cele mai bune campionate din lume, nu am stat pe ganduri si mi-am luat un T300RS cand era in oferta la Flanco si mi-am comandat din Olanda, Anglia si SUA alte addon-uri care nu se gaseau acuma cateva luni in Romania, adica pedale T3PA, TH8A shifter, Ferrari F1 add-on si chiar si un stand puternic care il mut intre biroul unde am PC-ul si televizorul cu PS4.
Acuma toti care vor sa isi cumpara un volan, au sansa de a cumpara direct bundle-ul alcantera care mai reduce din pret o parte si nu se complica cu niste comenzi din afara. Si pot sa zic ca volanul este net superior, fata de ce am avut si am mai testat, adica Logitech Driving Force GT, G27 si G29 / G920. Daca nu investesti peste 1000 euro pentru un Fanatec, nu gasesti altceva mai bun pe piata.

Ca si jocuri da Forza e frumos, dar totusi prefer Gran Turismo si de aia am ales sa nu iau TX. Dar Driveclub, F1 2015, Project Cars, WRC 5, Sebastian Loeb Rally etc merg toate bine....in afara de The Crew la care nu merge deloc.