Ma simt obligat sa-mi completez comentariul de mai sus, dupa ce am avut in ultimul an doar dezamagiri cu Nintendo si cu Wii U. Cum probabil mai multi stiti (si am scris si eu) sunt fanboy Nintendo de mic, n-am detinut niciodata o consola de la alt producator. Wii U in sine imi place, si imi mentin parerea ca este o consola buna, problema mea cea mare este insa cu jocurile. In afara de Yoshi's Wolly World si Nintendo Land n-am avut norocul la nici un singur joc original si care sa mi se para inspirat. Super Mario 3D World? Un Galaxy mult mai neinspirat, plictisitor si lipsit de imaginatie (incepand cu titlul). DKC Tropical Freeze? Un DKC Returns mult mai fad si la care nu mai functioneaza acel "wow factor" al jocului precedent. NSMB Wii U? NSMB Wii continued...nimic nou, nimic fascinant. Mario Kart 8? Mizerabil fata de Mario Kart Wii, care si el a fost in cel mai fericit caz mediocru. Si lista ar putea continua...trebuie sa imi soseasca Xenoblade X, sunt curios cum va fi fata de predecesor. In rest pe mine m-au dezamagi crunt jocurile de Wii U. Mi se pare ca in afara de amiibo si DLC, nu mai stie Nintendo nimic, iar 3rd party suportul pentru aceasta consola nu ma prea incanta. Sunt curios de viitorul Zelda si Paper Mario de Wii U, daca ma vor putea face sa ma razgandesc, altfel pentru mine s-a terminat aventura consolelor aici, sau voi trece pe Sony PS, fiindca de la o consola eu vreau jocuri de calitate pentru a ma putea delecta dupa-masa si in weekend, nu amiibo, DLC, online leaderboards si alte chitibusuri. Doar eu si consola. Doamne ajuta, noroc cu 3DS-ul si cu "good old" DS lite-ul. Poate ca pur si simplu asta e noua directie pe care o vor gamerii, caz in care eu nu ma mai simt gamer, ci doar retrogamer, si din nou, voi renunta de acum incolo la generatiile noi de console.