Update:

1# Infamous Second Son [P] grafica buna, gameplay fun, simplu de platinat

2# Diablo III: Reaper of Souls [P] superb, platinat fara sa urmaresc asta, mai joc din cand in cand, dar nu se compara cu D2

3# Assassin`s Creed Unity [P] poveste ok, glitchuit, din cauza asta a fost cea mai grea platina dintre toate

4# The order 1886 [P] nu am urmarit platina, a venit natural, grafica buna, scurt

5# Borderlands 2 [P] joc super amuzant, cand e jucat cu prietenii in 4, altminteri e grind

6# Batman Arkham Knight [P] superb, grafica buna, gameplay addictive, printre cele mai bune jocuri Batman

7# Witcher 3: The wild hunt [P] cel mai bun RPG jucat pe PS4, complex, detaliat, nu e de ratat

8# Infamous First Light [P] un DLC mai lung al lui Second Son.

9# Sniper Elite III [P] cel mai bun joc sniper jucat, nu m-am saturat de bullet camera, amuzant in co-op

10# FarCry 4 [P] daca e jucat in single, la un moment dat devine plictisitor, cu aceleasi side-uri over and over and over....

11# Alien Isolation [P] cel mai bun joc Alien ever. A surprins perfect atmosfera din primul film Alien, si nivelele sunt foarte fidel facute, seamana extraordinar cu Nostromo din film.

12# Until Dawn [P] Un joc pe gustul meu, atmosfera este extraordinar facuta, te tine in tensiune tot jocul. Parca prima parte a fost insa mai buna decat a doua parte.

13# Shadow of Mordor GOTY [P] foarte fun, nu m-am putut satura de a converti orci pentru a lupta de partea mea. Poveste a fost putin slabuta, dar gameplay-ul este foarte bun.

14# Tom Clancy's Rainbow Six Siege [P] singurul FPS multiplayer jucat de mine pe consola, si unul dintre putinele ever. Un joc foarte bine echilibrat, si foarte fun, daca ai 4 prieteni cu care sa te joci. Ranked matches pot speria la inceput( zici ca sunt codati in primele meciuri), apoi devine extrem de addictive. Daca nu ar avea ceva probleme la matchmaking si servere, ar avea o nota mare de tot din partea mea.

15# Assassins Creed Syndicate [P] mi s-a parut mai bun decat Unity, poate pentru ca urasc francezii, si englezii mi se par mai agreabili. Sau poate pnetru ca e mai stabil ca joc decat Unity.

15# Grim Fandango Remastered [P] un joc la fel de bun ca acum 16 ani. Umor, puzzle-uri fun, o capodopera