Ceea ce ti se intampla tie este neplacut, asa este, dar sa nu neglijam cateva aspecte. Atunci cand cumperi online, este normal sa nu iti vina garantia in cutie pentru ca aceea trebuie completata de catre un angajat cu SKU/SN al fiecarui produs. Asta insemna ca cineva sa iti desigileze produsele unul cate unul, sa faca garantia si sa bage cate una in cutia fiecaruia. Nu cred ca ai vrea sa iti vina produsele desigilate. Este mai usor cand cumperi ceva pe loc din magazin pentru ca ti-o face atunci, dupa ce il deschide in fata ta.

Eu nu mi-am facut niciodata un PC de la un retailer de genul Altex/Domo/Flanco. Unul la mana, pentru ca nu prea sunt ei specializati pe asa ceva si doi la mana pentru ca este mai usor sa faci asta la PC Garage. Pentru 100 de RON in minus, chiar nu merita deranjul asta (sper ca ai inteles si tu asta acum). Mereu mi-au trimis un singur colet cu toate componentele, pentru ca ei cu asta se ocupa, dupa cum spune si numele lor. Pe undeva e normal ca Altex sa nu aiba toate chestiile la un loc pentru ca la ei se comercializeaza pe o scara mai mare.

Lesson learned, I guess.