Hai mah Tudor, nu poti sa-mi spui ca ai mers la el cu speranta ca vei vedea o comedie cu umor gen Charlie Chaplin. Sunt diverse genuri de filme si diverse forme de umor. Serios acum, daca ai vazut trailer si nu ti-a placut, nu avea cum sa-ti placa filmul. Conteaza foarte mult asteptarile si in mod clar, daca nu e genu tau, nu te duci (o tot zic si la jocuri, dar lumea-mi tot sare in cap pentru asta). Eu personal nu sunt atras deloc de The Revenant si poate sa ia 50 de oscaruri, eu nu ma voi uita la el.

La fel e si la jocuri, nu iei un Call of Duty daca nu-ti plac FPS-urile si dupa aia sa te plangi ca nu e un 3rd person action adventure open world game.

Aici era vorba de un film de actiune/comedie rated R, cu umor dus la extrem si cu un personaj principal care nu moare si se regenereaza la fel ca Wolverine.

Filmul livreaza exact ceea ce promite si pentru fanii Deadpool (me included) este superb. Chiar mi-as fi dorit ca tot filmul sa fie doar o insiruire de momente de actiune/amuzante, gen faza cu masina de pe autostrada. Dar normal ca filmele au nevoie si de poveste

Si ca sa vorbeasca si criticu din mine, fazele CGI sunt foarte bine facute, cu mici exceptii (cred ca 2-3 mi-au zgariat retina). Dar la ani lumina de multe altele (chiar mi-a atras atentia in mod negativ CGI-ul din trailerul pentru Gods of Egypt. Cred ca n-am mai vazut o asemenea mizerie dpdv vizual pe partea de CGI, de la filmele super low budget sau Green Latern/Thor 1)