@Einherjar793AD, eu personal nu ma joc pe PC pt ca efectiv nu-mi place. Nu stiu de ce nu ti-ai cumpara tu un PC, sau de ce ti-ai lua Xbox, din moment ce ai PS4 si esti multumit de el, dar sincer, la fel ca la jocuri, nu-ti place, nu iei. Nu te obliga nimeni sa-l iei, nu-ti opreste nimeni bani din salariu pentru el si nu te afecteaza cu nimic, daca fac ei lucru asta.

In loc sa apreciem cand cineva chiar misca un deget ca sa nu moara si ca sa inoveze, sarim cu totii in cap.
Stiti foarte bine cat de in urma e Xbox1 fata de PS4, care este calitatea dpdv grafic, a jocurilor multiplatform si nu numai si cred ca in loc sa astepte alti 3-4 ani pana sa scoata o noua consola, vor lua o decizie de a incerca sa ajunga la acelasi nivel sau chiar sa depaseasca, dpdv calitativ grafic, PS4.

Da, e aiurea ca vor sa scoata toate exclusivitatile de Xbox One si pe PC, dar pe mine personal nu ma afecteaza. Da, e aiurea ca (si lucrul asta deja se intampla cu Xbox One Elite, cu SSHD si controller mai fancy) o sa inceapa o fragmentare a calitatii pe console si o diferentiere a celor cu bani vs calitate, dar nu vad cu ce m-ar afecta pe mine.

Poate in momentul in care un joc, pe versiunea normala de Xbox One (cea pe care o am acum) o sa mearga in 10-12 fps la 720p, iar in cea "upgradata" o sa mearga in 1080p cu 60fps, o sa ma afecteze direct si o sa renunt la ei.

Pana atunci, eu personal sunt multumit de Xbox One, il folosesc in proportie de 80% fata de PS4, OS-ul este stabil si efectiv nu-mi face probleme majore atunci cand am putin timp pentru relaxare.

Nu stiu, mi se pare ca unii oameni doar sar, efectiv, la cearta, din orice, chiar daca acest lucru nu-i implica in mod direct (cei care nici macar nu au Xbox One) si, la fel, altii sar pe cei care spun ca in urma a celor intamplate in ultima vreme, vor sa-si vanda Xbox One. Sincer, exista probleme mai mari in lume si in viata personala, decat sa-mi pese ca cineva-si vinde Xbox-ul pentru ca au anuntat ca jocul lor favorit o sa iasa si pe PC.

Pace in lume sa fie !

LE: sper sa nu-mi sara toata lumea in cap acum. Mie personal nu mi se pare un capat de lume, daca vor ei sa fragmenteze Xbox One.