Tudor si eu inteleg ce zici si ce zice lumea pe aici, pentru ca poate fi o decizie istorica, desi trebe sa acceptam faptul ca asta ar trebui sa fie ultima generatie de console in sensul clasic al cuvantului si sa vedem ori ceva modular, pe viitor, ori ceva cloud based, pe partea de procesare - lucru ce tot spun de prin vara trecuta.

Cat de closed-minded, cred ca eu sunt chiar open minded din acest punct de vedere si nu vad doar partile negative si chiar apreciez schimbarea si faptul ca Microsoft e dispusa sa riste ceva, pentru a nu ramane chiar atat de in urma PS4, cum s-a intamplat in astia 2-3 ani.

Si sincer, nu consider ca noi avem de pierdut. Pentru ca la urma urmei, noi ne orientam spre ce consideram ca e potrivit pentru noi. La fel cum tu alegi sa ramai doar cu PS4 si un PC potent, poate ca dupa schimbarea asta care, poate, nu o sa-mi convina si dupa lansarea PS VR care, sa presupunem ca o sa fie un super succes, si eu voi renunta la Xbox si voi ramane doar cu PS4 (ma rog, nu sa vand consola, dar sa o folosesc din ce in ce mai putin, renuntand si la Gold si la achizitia de jocuri).

Oricum, e mult prea devreme sa avem astfel de discutii. Important e sa fim disponibil sa acceptam schimbarile si sa fim capabili sa alegem ce consideram ca e mai bun pentru noi. Eu stiu ca asa voi face.