Quote Originally Posted by Dant3 View Post
Nu cred ca se aștepta cineva să fie peste Oculus.
Eh, stii bine ca au fost cativa "prozeliti" pe-aici care au spus ca PS VR va fi zeul VR-ului, si ca nimic nu se compara cu ce va scoate Sony. Daca vine pana si VP-ul SCEA si recunoaste ca nu-i asa, atunci e bine. E mai bine sa-ti cunosti lungul nasului decat sa te lauzi cu ceva pe care nu-l poti realiza.

Eu din pacate mi-am cam pierdut speranta in PS VR in momentul in care am vazut ca folosesc in continuare experimentul (esuat dealtfel) denumit Move. Controllere de Move, camera PS4 Eye, luminite peste luminite (de zici ca esti brad de Craciun cand te joci in VR)... Corectati-ma daca gresesc si de fapt PS VR va veni cu improved stuff. Otherwise, cum ati spus si voi... vom avea o tona de casual gaming, care are mari sanse sa duca la un altfel de PS Move fail.

Sper sa nu se inteleaga gresit... ar trebui sa ma bucure lucrul acesta (pt. ca am controllere de Move si PS4 Eye care zac degeaba de mai bine de un an-doi - asa mai imi salvez din investitie), dar la naiba... daca in 2016 tu vii cu motion detection bazat pe luminite... e nasol. E mai ieftin, indeed... dar tot nasol e.