Quote Originally Posted by MonkY View Post
Nu stiu de ce ai impresia ca aici ne dorim sa castige o solutie sau alta... Discutam despre care este mai OK dpdvd tehnic si de ce nu, al bugetului. Momentan la buget e mai OK PSVR-ul. Pe hartie, tehnic, e cea mai slaba dintre solutii. In realitate, vom vedea exact ce va fi dupa lansare.

Asta inseamna VR bun... e totul atat de realist, incat creierul confunda ce vede randat ingame cu realitatea. Iar in realitate, daca nu ai pilotat niciodata un avion/elicopter, iti garantez ca si tie ti-ar veni sa dai la rate. Din pacate, genul asta de senzatie n-o sa ti-l dea niciodata ceva in 1080p. Eu am testat, si vad spatiile dintre pixeli... pixelii sunt prea mari... rezolutia e pur si simplu insuficienta pentru a umple tot spatiul... e enervant... Repet, nu am testat pe PSVR... insa subliniez aici (si reveniti dupa lansare sa-mi spuneti daca am avut dreptate sau nu): 1080p pe VR nu are ce cauta, decat poate daca vrei sa te uiti la un film... si folosesti CinemaVR sau alte prostioare... si dai FOV-ul mai mic (practic micsorezi diagonala).
aha, intre timp

Sales of PS4 Camera & Move controller skyrocket after PS VR announcement - VideoGamer.com

PlayStation VR Sells Out Almost Instantly on European Amazon Stores (UPDATED) | DualShockers

https://twitter.com/EBGamesAus/statu...84761301827584