Eu am jucate 2173 de ore pe jocul asta si inca nu ma plictisesc de el. Intradevar daca nu ai o echipa nu merge nimic. Multi au migrat pe Division dar in continuare mai avem cu cine sa ne jucam.
Referitor la cele spuse de Fishybon3: in ultimul timp au mai reparat lagul din PVP. Pe crucible normal mai sunt oameni cu redbar la conexiune, in schimb la ultimul Iron Banner si in ultimele 2-3 saptamani pe Trials chiar nu au fost probleme. Iar la raid KF, chiar e de cacao drop rate-ul, in schimb nu pot fi de acord cu cele spuse de colegul referitor la challenge-uri: sa zicem ca facem challenge de 3 luni asta inseamna ca au fost maxim 4 challenge Golgoroth egal 4 armuri de 320. OBLIGATORIU si asta e per caracter, ca daca ai trei e ok. Fiecare challenge la Golgoroth da o armura de 320, daca nu cade inseamna ca nu a fost facut challenge-ul.
Din cate stiu eu drop rate e urmatorul: Toteme = ghost, Warpriest = arme secondary sau heavy (challenge idem dar de 320 si artefact de 320) si artefacte. Golgoroth = armuri dar fara helmet (challenge idem dar de 320 si artefact 320), Surori = arme secondary (de obicei fusion rifle) si class item. FARA CHALLENGE. Oryx = toate de inainte (challenge idem dar cu sanse de 320) si exclusiv aici helmet.
Cam asta e ce stiu eu. De ex. eu am luat la challenge Oryx primary de 320 (obligatoriu daca a mers) si ghost de 320. La golgoroth am primit de 2 ori la challenge atat armura picioare de 319 si piept sau maini 320. Oricum totul e random, asta nu imseamna ca si echitabil, dar daca nu iti convine nu te joci e simplu.
Acum asteptam sa vedem ce o sa fie cu update nou. Oricum timp de alte jocuri nu am asa ca ptr mine e perfect de relaxare cate o ora sau doua seara dupa munca. Acum vine si vara asa ca nici in week-end nu o sa ma mai joc prea mult.
Stiu ca se repeta multe chestii si cateodata devine plictisitor, dar eu unul nu am chef sa o iau de la capat cu alt joc, ca toate lumea acum e Division.
O zi buna sa aveti si poate ne vedem prin turn.