Functia de feedback a fost introdusa prin 2011 daca nu ma insel iar de atunci cred ca si numarul de probleme aparute pe topicul asta a scazut. Au fost exceptii desigur, dar in mare cred ca au ajutat foarte mult. Ce decide fiecare vizavi de feedback-ul unui user este treaba lui. Daca lui RaverX i se pare problematic ca un user sa aibe un negativ, chiar si din 100 de calificative, este treaba lui si va proceda dupa cum stie el mai bine incat sa se simta sigur de tranzactia pe care o face. Templier, acelasi lucru si pentru tine, daca pentru tine e ok, foarte bine.

Feedback-ul este public si poate fi vazut de catre toata lumea. Nu inseamna ca cei cu TR in numar mare si doar pozitiv nu pot fi neseriosi in anumite situatii. Feedback-ul si TR al fiecarui user este public tocmai pentru a va face o idee despre acel user, dar nu garanteaza nimic. Am observat si eu multitudinea de useri cu TR mare care insa nu au activitate niciunde pe forum in afara de bazar, e mai safe/mai putin safe din cauza asta? Din nou, depinde de interpretarea fiecaruia.

Ce vreau sa spun este ca TR nu inseamna totul, este acolo doar orientativ si sa va faceti o prima parere despre userul cu care tranzactionati. Incercati sa fiti prudenti indiferent de TR sau posturile de pe forum. Nu va putem nici noi garanta tranzactiile. Noi ne asiguram ca TR este acordat cinstit si putem doar bloca accesul celor care fac probleme comunitatii incat pe viitor situatiile sa nu se repete.