In cazul asta, mea culpa. Eu de cate ori m-am uitat, nu vindeau nimic SIM-Free (cel putin nu la lansare). Vad ca SE-ul e SIM-Free din start. Caz in care da, e o diferenta cam mare, si ne rugam sa avem si noi vreo ruda prin US sa ne trimita la pachet (noi trimitem in schimb slana si tuica).

---------- Post added 24-03-2016 at 11:02 ----------

Anyway, mie mi se pare genial ce a facut Apple (si nu pt. ca as fi fanboy or something). Eu dintotdeauna am urat chestia asta... cum ca numai flagship-urile trebuie sa aiba specificatii de top, iar cele ieftine sau mai mici, sunt toate niste verze. Uitati-va la S4 si S4 Mini, S5 si S5 Mini, S6 si S6 Mini. Cumperi Mini-ul pentru ca vrei mai mic, si primesti ceva la jumatate (ca specificatii). Well, Apple va schimba treaba asta, si sper sa bage la cap si alde Samsung, Sony & Co. Acum poti sa-ti iei cel mai mic telefon al lor si sa ai specificatii de top (am vazut ca in unele teste da chiar mai bine decat 6S-ul si 6S Plus-ul). Si nu doar ca-i cel mai mic, e si cel mai ieftin. Da, nu suficient de ieftin... dar nu cred ca vreodata un produs Apple va fi suficient de ieftin, avand in vedere costurile cu R&D-ul si modul in care cumpara tehnologii si companii pe banda rulanta. La Apple nu platesti doar produsul fizic, asta se stie... Pentru sotie (care are un iPhone 5), va fi upgrade-ul perfect. 6-ul e mult prea mare.