Quote Originally Posted by G@by View Post
Salut.
Vreau sa iau un volan bun pentru PS4 si as vrea niste sfaturi.
Sa fie THRUSTAMSTER T500 RS RACING, sau T300 ?
Am prins ideea ca T500, desi avand numarul mai "mare" are ceva incompatibilitati (unii afirmand ca este chiar depasit), iar T300 dimpotriva, desi este mai ieftin, este mai bun, fiind recunoscut in toate jocurile.
Voi care le-ati avut sau le aveti, ce imi puteti recomanda ?
Multumesc.
T300 clar este favoritul meu. Am avut inainte de T300, Logitech DFGT, G27 si G29. Pot spune ca pe departe T300 este intre aceste alternative mai ieftine (pana la 1000 euro) cel mai bun volan, ca nu il putem compara cu Fanatec etc care depasesc acest buget. In comparatie cu T500, acest model este mai nou, deci tehnologia noua 'brushless motor' este aici perfectionata. Mai departe claptele de schimbat viteza nu se misca odata cu volanul la T500, deci vei avea probleme in viraje cu schimbarea vitezii. Nici nu zic de dimensiunea mult mai mare si un powerbrick extern mare la T500. Asta iti va face mai greu sa il montezi undeva.
Eu iti recomand insa neaparat la T300 sa iei pedalele T3PA, ca alea normale nu ai ce face cu ele. Iti poti lua daca vrei pachetul Alcantera care le are incluse.