MEDIA GALAXY | Volan gaming THRUSTMASTER T300 Ferrari Alcantra Edition - 1950 ron, mai ieftin nu l-am vazut decat odata cand erau reduceri de noapte, cam cu 200 ron mai putin.

Eu mi-am luat T300RS separat si mi-am comandat toate addon-urile (T3PA pedale, TH8A 7+1 Shifter si F1 Ferrari Replica) din alte tari, ca pe aici nu au. Legat de FFB, la T300 si T500 e clar cel mai realist si puternic, T150 find un mix de ce ofera T100/T300 dar calitatea lui de plastic este inferioare, de aia si pretul respectiv. Pot spune ca daca pe PC il dai la maxim, te doare bratul dupa cateva minute, dar si la PS4 de exemplu mai ales la cele de Rally (Sebastien Loeb Rally Evo) tot asa dupa un timp te dor bratele daca joci la maxim.

Legat de pedale, desigur ele trebuie sa stea fixe, ca altfel nu ai facut nicio treaba cu volanul. Eu am un GT Omega Wheel Stand, pe care l-am comandat din UK si imi ofera posibilitatea de a muta volanul intre TV si PC usor, la care si la fortele maxime de abia daca se misca putin stand-ul.
https://www.gtomegaracing.com/wheel-...ng-wheel-stand