@Chazy90:
Nu ma asteptam sa aibe asa probleme la aderenta pedalelor. Da, e stresanta senzatia cand iti fuge pedalierul.
Momo avea niste tepi ce se fixau extraordinar in mocheta.
Am mai vazut variante ce aveau de lasat un fel de lama cu tepi pentru aderenta la mocheta/covor, iar pentru parchet/gresie se bazau pe niste picioruse de cauciuc aderente.
Deci metode bune deja sunt pe piata, nu mai trebuiau inventate.
Nu stiu, imi pare tare rau ca trebuie sa vand (cred) volanul Momo (in curand cred ca nici nu o sa se mai poata instala pe noile Windows-uri ). E foarte bine executat, in coproductie, ca sa spun asa, sper ca T300 sa se ridice macar la aceeasi calitate si ergonomie, mai ales ca o sa iau varianta cu alcantara.

Cu pedalele deci deocamdata am rezolvat-o, cu schimbatorul o sa am o problema, cel putin asa am impresia, pentru ca nu am aprofundat problema.
Vreau schimbator secvential, ca la Momo. Asta pentru ca vreau sa-l configurez ca frana de mana, daca e posibil. Asa m-am invatat.
Ca de mestecat manual in cutia de viteze, nu ma mai pasioneaza.
Am o masina manuala, una automata, deja mi-am clarificat placerile, plus ca si tendintele in sportul auto sunt spre padele sau schimbator secvential.
Zilele astea dau comanda si….mai vedem dupa.
Multumesc pentru sfaturi.
Daca aveti ceva ponturi despre T300, sunt binevenite.
Am gasit pe site-ul lor o lista restransa a jocurilor compatibile, dar as fi preferat sa fi avut niste configurari optimizate. De ei sau de utilizatori.

@cosminbad:
E asemanator standul tau cu cel postat de Chazy, totusi sunt curios la al tau cat e de stabil cand il apuca smunciturile de la FF. Ca e mai simplist, e OK pentru greutatea redusa, dar stabilitatea m-ar interesa. Modelul lui Chazy imi pare mai strong, din poze. Conteaza si materialele. )