Nu stiu man, nu am 4K inca... pana o sa-mi iau probabil mai trece o generatie de Apple TV

Meanwhile, o sti Shield-ul sa scoata 4K... sa se lege la PC... sa platesti pt. cloud gaming... dar vai de mama lui de Android TV (ca doar asta e baza). Cred ca ai vreo 20-30 de aplicatii la dispozitie si vreo 20-30 de jocuri. Si ATAT! Pe cand pe Apple TV am instalat/jucat/testat zile bune... ai tone de jocuri si apps. Si comparandu-le, tvOS-ul e un mic copil (de-abia au inceput developerii sa scoata si pt. tvOS) pe cand pe Android TV nu ma asteptam (la naiba, cred ca am mai multe aplicatii si jocuri pe TV-ul LG cu Android)... Pacat de design si de hardware, pt. ca e foarte tare Shield-ul (gamepad-ul aproape de perfectiune, designul complet diferit la consola decat orice am vazut pana acum, and so on...)

Cat despre a-l mai folosi si pe Apple TV pt. Neflix, neah... deja sunt satul de cate device-uri stiu de Netflix, HBO Go & so on. Am un feeling ca in curand pana si frigiderul o sa vina preinstalat cu asa ceva. Mie imi place asa, ca un tot unitar. E micut, e fun (multe jocuri sunt ca pe Nintendo Wii, te joci cu telecomanda Siri), usor de folosit, se misca impecabil (mi-a picat fata cand am vazut ca am pana si Task Manager), se aude impecabil, nu mai are asa multe restrictii...

Cat despre Google Chromecast, no comment. Desi am platit putin... chiar si in ziua de azi imi pare rau ca am cumparat o asemenea aberatie. Nu stiu cum o fi ultima versiune, dar dupa prima mi-am pierdut interesul...