Quote Originally Posted by chris diaz View Post
Si eu abia astept noua consola PS4.5 sau PS4K. O voi cumpara printre primii. Si voi vinde actualul PS4 de 500 Gb cu 600 lei. Prefer ca noile joace de consola sa le pot juca in 1080p cu 60 fps decat 900, sau Doamne-fereste, 720 cu 30 fps.
Pe mine nu ma deranjeaza scurtarea ciclului de viata la 3 ani, ci pretul ridicol de mare al jocurilor de consola.
Eu sunt nou in lumea consolelor, am inceput timid in 2010 cu un PS3 slim de 120 Gb, care apropo, a crapat, am continuat in 2013 cu PS3 superslimul de 12 gb, pe care l-am pus la vanzare si din vara lui 2014 detin un PS4 de 500 Gb.
Spunea cineva ca nu vom putea scapa de actualele console, daca apare noul model PS4.5. Nimic mai neadevarat. Se vor vinde la un pret mult mai mic decat se vand acum second-hand, iar cine va dori sa joace la un fps superior , va trece la noul model. Altfel va pati cum am patit-o eu, cand am cumparat Crysis 3 varianta de PS3 si am ramas mut cat de mult l-au ciuntit grafic fata de varianta de PC.
Vreti sa fiti la zi in materie de jocuri aratoase, cu rezolutii si fps-uri ridicate? Scoateti banul si cumparati ultimul model de consola sau de PC. Restul e gargara.
Ți se pare in regula sa schimbi consola după 2 ani ?