Deci din jocurile care sunt acolo trecute in lista, sincer iti pot spune ca Farming Simulator 15 nu are ce cauta acolo, ca si Driveclub Bikes. Mai departe sa sti ca The Crew are probleme el in sine si nu se poate juca cu T300 de nicio culoare, nu conteaza daca e pus in PS4/PS4 mode (asa scria pe site-ul Ubisoft) sau ce setari in joc schimbi. Pur si simplu nu merge si nu mi sa raspuns de la Ubisoft, ca am facut ticket si le-am scris si pe twitter.
La F1 2015 merge volanul fara probleme fara sa schimbi nimic, ca si la Driveclub. La Driveclub doar sa vezi ca in setarile jocului sa pui acelasi grade de rotatii, pe care le-ai selectat si pentru volan. Gradele se pot schimba prin tasta 'mode' si sageata stanga-dreapta, dupa care depinde de cate blink-uri apar in stanga la 'mode' iti si zice cate grade ai setat. WRC 5 nu prea am incercat asa mult, dar ca si la Dirt Rally sunt nevoie de niste setari diferite, adica in joc la setari avansate de volan, trebuie schimbat cate ceva ca nu se simte atat de bine pe cat ar trebuie. La Sebastien Loeb Rally Evo insa trebuie sa te contrazic, deja pe setarile standard se simte superb, dar poti intensifica efectele usor din joc. Assetto Corsa inca nu a aparut deci vedem luna viitoare cum va fii, eu am facut deja precomanda, chiar si daca il am deja pe PC, prefer varianta de consola ca si la Dirt Rally (il aveam din early access pe steam).

Legat de culoara luminitii la 'mode' trebuie sa fie setate intotdeauna pe rosu. Pe verde pedalele se inverseaza, pentru ca exista un set de pedale T3PA-PRO (la T3PA nu merge asta), pe care la un stand sau playseat, le poti intoare pe dos, ca sa fie GT-style, adica ca la o masina si nu sa apesi pedalele in podea, ca la F1. Tocmai de aia nu o-sa poti joci calumea pe 'verde'.

Mai departe iti recomand totusi si daca uneori se simte prea slab 'force feedback-ul' exista prin firmware upgrade, un mod de a seta ventilatia pe modul fortat, in care tot timpul lucreaza la racirea motorului, care va aduce o mai buna constanta in a oferii vibratii si efecte la fel de puternice.

Insa cam tot ce iti spun le gasesti pe support.thrustmaster la partea de setari. Oricum iti recomand sa il conectezi la PC ca sa faci upgrade la firmware.