Quote Originally Posted by G@by View Post
Stai, stai, era vorba ca jocul e mort la mine, pentru ca nu-l pot juca decat cu controlerul.
Se joaca mai greu asa, se simte ca nu poti scoate tot ce poti din masina. E frustrant.
Si da, ma tot gandesc daca sa-l iau pe asta, 2015, pentru ca 2016 vad ca are o data de lansare aproape incerta.
Avem de asteptat.

O sa ma uit pe livestream…
"S-o tii pe drum… "

---------- Post added 21-04-2016 at 21:05 ----------

Aaaa, frumoasa cursa de la Suzuka…
La pit stop-ul 2 a fost… ceva. Cauciucurile, sau a mers ala in mare fel ?
Oricum, nivelul e fantastic. Felicitari.
Din niste down shift-uri (mai altfel) sa inteleg ca schimbati vitezele "manual" ?
Frumos…
M-am abonat la canal.

(Sunt curios cum o sa arate F1 2016. Inteleg ca in F1 simularea e totul, dar ca pentru un joc din anul 2015, raportat la ce e pe piata, se putea o grafica mult mai buna, nu ?)
Cred ca te uitai la cursa de pe Suzuka care a fost de mult, azi am avut pe livestream cursa din Malaysia in AOR pe PS4. Asta a fost, dar din pacate am facut mai multe greseli si au fost cateva incidente, de am iesit doar pe 6:



Nu intelegeam ce vroiai sa zici cu 'mort'. Sa sti ca multi joaca pe controller si sunt buni dar mie nu imi place si de aia versiunea de X1 am jucat decat cateva ore. Dar iti recomand sa te incalzesti cu F1 2015, ca F1 2016 va fii o versiunea mai buna dar la handling, va fii asemanator. Intre 2014 si 2015 s-au schimbat multe.

Legat de assist-uri eu oricum merg intotdeauna pe manual (e mai rapid si poti simula cu down shift-uri o frana de motor), dar la cursele din F1RC am mai bagat o linie ca assist ca era voie, dar eu acuma concentrez doar pe AOR (sunt interzise assist-uri de orice fel si se joaca cu regulamentul strict la track limits, adica sa nu poti taia viraje de nicio culoara), care e cel mai bun campionat din lume, dar eu la F1 2013 am fost si de exemplu prezent la campionatul codemasters (gen campionat mondial), adica cele mai buni ligi impotriva deci da e cam la cel mai mare nivel care exista. Gasesti toate cursele la mine pe canal cu playlist-uri facute pe campionate.

Oricum daca o-sa vrei sa te mai uiti, in fiecare joi de la 10 am cursa pe livestream, desi mai am una si duminica tot de la 10 dar la PC nu prea fac livestream.

La grafica deja F1 2015 a facut un salt mare asa ca nu cred ca se va imbunatii cu mult pe viitor insa vedem. F1 2016 ar trebuie sa apare cam in vreo 4-5 luni dar nu e sigur. Se poate sa fie si la sfarsit de an. Oricum mai bine mai vorbim pe privat, sau daca vrei sa bagam o tura, PSN ID al meu este chazy90