Problema la mine e mi-am f...t tot programul de somn in ultimii 8-9 ani. In timpul saptamanii, singurul moment in care ma pot pune la consola e dupa ora 22, pur si simplu mi-e imposibil mai devreme din cauza locului de munca, obligatii familiale, sport, plimbat catel, secsi mecsi cu nevasta etc. Astfel ca de multe ori ma prinde ora 2 noaptea inca la consola si mi-am dat seama ca dorm extrem de putin, in jur de 5 ore. Sunt sigur ca pe termen lung va avea repercusiuni asupra mea si in viitorul apropiat va trebui sa imi schimb rutina asta.
Oricum sunt fericit ca am timp sa fac si o ora de sport pe zi, altfel cred ca as fi tot anchilozat deja la 36 de ani: birou, masina, birou, canapea.

Daca e un joc care ma fascineaza, cum se intampla acum cu Dark Soul 3, pur si simplu uit de mine, iar cand ma uit la ceas e 3 dimineata, toata lista de prieteni PSN e offline si io caut shortcuts prin Cathedral of the Deep. Fruck me!!

Cel mai mult ma enerveaza cand ma intreaba vreun naparstoc virgin:
"pe unde ai ajuns la jocul cutare?"
"pai p-aici, sunt level cutare"
Interlocutorul incepe sa rada ironic:
"ahahaha fraiere pai ce faci?"
......
Pai nu i-as baga eu p-astia in pasarica cuiva? De parca ar fi vreo virtute sa termini un joc in 3 ore cu platina cu tot, sa te grabesti sa fii domle primu' care etc... Tot timpul am considerat astfel de comportament in randul gamerilor un fel de ejaculare precoce a la American Pie.
Ideea este ca timp exista pentru orice, depinde de fiecare cum isi organizeaza viata. Dar sa nu-mi spune mie cineva in afara de Obama ca n-are timp 2 ore pe zi pentru un hobby ca mai repede cred ca nevasta-mea e martiana. Cei mai urati is aia de lucreaza in multinationale si fac pe ocupatii tot timpul, se vaita de moarte, dar ei de fapt daca ar lipsi o luna de la munca nu le-ar simti nimeni lipsa.