Cu ce sa incep... copil, nevasta, casa, si restul membrilor familiei noi si vechi, nasi si fini etc etc (caine inca n-am, dar sa mai creasca ala mic). Munca o las in papucii masii ca aia e moarte lenta si sigura.
Pe langa atributiile astea legale nu tre sa uiti cateva chestii: sportul (indiferent care, dar fa miscare) ca timpul nu iarta pe nimeni, si pasiunea pentru ceva anume (si aici fiecare are cel putin una-doua). Nu sunt un gamer inrait, dar ma joc ce imi place pe indelete (Mafia, Dark Souls - daca m-a mancat sa intreb nevasta ce i-ar place ei sa ma vada jucand dintr-un teanc si ea tocmai p-asta l-a ales, NFSuri ori GRIDuri ori multe altele cu tematica similara, Fallout, Bioshock, ACuri, Crysis, Uncharted, Heroes, Cossacks, arcade, adventure si altele in genul); pe langa asta colectionar cat de cat sunt. Dupa ce a aparut ala micu' timpul de joaca a mai scazut, la fel si colectionatul ori pur si simplu am devenit mai selectiv cu ambele.
Important este ca pasiunea a ramas, numarul consolelor, jocurilor, chestiilor de colectie a crescut.
Cat priveste timpul petrecut: probabil undeva la 10 ore, suficient as zice pentru a ma bucura de aceasta pasiune.