Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Adica Dead Rising 4 e bun, dar Gears 4 nu e bun ca ajunge
Pai daca jocul/seria aia ma intereseaza...ce-ai vrea sa fac? sa fiu ca oile? Joc ce-mi place (de ce as juca ceva ce nu ma intereseaza...doar ca se vinde mai bine si are un fanbase mai bun/mare decat ceva care ma intereseaza?) doh. Eu ce-am scris mai sus am scris strict in ce ma priveste pe mine iar pt mine seria Gears of War nu mai prezinta interes.

Eu pt. Dead Rising 3 am cumaprat XO-ul (chiar daca acuma-i si pe PC). Stai linistit ca daca era Gears of War 4 launch title n-o cumapram asa din prima. La fel cum am facut cu X360-ul pt. Dead Rising l-am cumparat...nu pt. Halo, Gears of War sau...PGR (alea le-am jucat mai tarziu).

La fel cum o sa cumpar PS4 cand apare Tekken 7 (chiar daca-i multiplatform, il iau pe toate platformele, ca-mi place - tekkken 6 si tekken tag 2 le am si pe ps3 si pe x360). Pt. mine ala ii un system seller (si apoi voi juca Bloodborne, Horizon Zero Dawn si Ratchet & Clank, ca doar alea ma mai intereseaza momentan).

Cat despre Nintendo NX, cat timp vor continua seria Mario Party & Mario Kart (in general jocuri party)...totul bine (ce tine de mine) in rest, sa fie sanatosi. Sa nu incerce ei sa devina "super seriosi" cu titluri AAA ca n-o sa le iasa.