Captain America a fost genial, mi-a intrecut toate asteptarile. Fara sa fiu nesimtit, dupa primele 10 minute de Civil War am si uitat de abominatia de Batman vs Superman. Nici acum nu pot sa concep cum au reusit s-o dea in bara cu doi din cei mai cunoscuti supereroi.

Spre deosebire de Iron Man 3 care si el a fost bun, Captain America 3 are o gramada de personaje vitale pentru Infinity War. Nu e asa self-contained cum erau predecesoarele, e mai mult un Avengers 2.5. Nici nu-ti dai seama cum trec doua ore si jumatate la cat de bine sunt prezentate evenimentele. Spider-Man e foarte asemanator cu cel din comics aici, mi-a placut actorul si interpretarea, abia astept sa vad cum arata un film cu cataratorul facut de Marvel. Chris Evans are un biceps de milioane si Elizabeth Olsen is bae. Am zis de Black Panther? Cea mai placuta surpriza, iar in 2018 avem film regizat de cel mai potrivit regizor, Ryan Coogler (Creed, Fruitvale Station).
Also, fanii Community vor avea o surpriza in prima parte a filmului .

Disney e pe val: Zootopia, Jungle Book, acum Captain America. Achizitionarea Marvel Studios si Lucasfilm au fost cele mai bune decizii pe care compania le-a facut. Sincer, nici nu ma deranjeaza implicarea lor cat timp scot continut de calitate. Waiting for Doctor Strange now. Benedict si Martin Freeman vin la pachet in fiecare franciza acum .