Nu am testat si nici nu gasesc dimensiunile bateriei din DS4, dar poti opta si pt. o varianta mai mica tinand cont ca cea stock are 1000mAh. Am gasit si un video cu 2 acumulatori de smartphone inseriati, dar asa te duce mai sus investitia. Viteza, nu stiu ce inseamna la tine fiabil pentru ca totul se rezuma la specificatia tehnica a acumulatorului si dimensiune, care sunt similare in cele mai multe din cazuri. Acum, daca tu ai folosit niste baterii LiIo/LiPo la pret de Varta 9V s-ar putea sa fi nimerit ceva de calitate discutabila . Desigur, nu toate suporta aceleasi cicluri de incarcare/descarcare dar nici n-ai cum sa ai aceleasi asteptari ca de la cel original. Monky, ar fi util daca ai putea sa masori acumualtorul si sa vedem ce se potriveste. Nu am PS4, inca, deoarece n-am reusit sa strang suficienti bani ca sa-l cumpar (still neet that 200 bucks), dar "de printre prieteni" am vazut ca ciupercile de pe analoage se tocesc si se rup foarte repede. Am un Xbox One si, sincer, unul din motivele pentru care l-am ales "primul" a fost controllerul, comaprand la un prieten cu cel de PS4, la vremea respectiva.