Tocmai mi-a mers din nou cardul !!! (vedeti cateva postari mai sus care este situatia mea cu PBR9002) Chiar acum cateva momente am mai incercat sa cumpar de pe store.xbox.com (folosind un PC desktop), ca un test periodic (in vaga speranta ca o sa-mi mearga din nou cardul dupa un timp), jocul Gunworld: Xbox One Edition (costul este de 1.99$). Am folosit VPN de SUA cand am cumparat. Am mai avut pe contul Microsoft 0.77$, i-am folosit si mi-a cerut o metoda de plata ca sa deduca diferenta si am ales cardul meu, cel de toate zilele. Dupa ce am dat confirmarea finala, eram deja pregatit sa inchid ferestra [inevitabila] cu PBR9002, dar ce sa vezi, "All done! Thank you for your purchase". Primesc emailul cu confirmarea cumparaturii si citesc ca mi-a dedus 1.22$ de pe card, diferenta, deci a mers complet in regula. Deci, nu-mi vine sa cred. Totusi, sa nu ma bucur prea timpuriu, e posibil sa fi mers asa aleatoriu dintr-un motiv sau altul, asa ca pe viitor, voi mai posta in acest thread cum a evoluat situatia mea. Voi incerca dupa ce mai trece ceva timp sa cumpar fara VPN tot de pe store.xbox.com si daca nu merge, incerc imediat cu VPN si vad ce-mi da. Catre cei care ati intampinat eroarea asta, incercati sa cumparati ceva direct cu cardul vostru de pe store.xbox.com cum am prezentat mai sus (cu VPN de regiunea pe care aveti contul). Va urez mult noroc.