Quote Originally Posted by Khufu View Post
Pot sa blamez strategia de a vinde jocul pe PC cu 40 de dolari, iar pe console cu 60 de dolari. Dar mi se pare cam mult sa spui ca este o mizerie repetitiva cand acest joc se vrea a fi un "hero shooter" cu elemente de MOBA intr-un nou val care ia cu asalt lumea jocurilor. TF2 a devenit o struto-camila, in timp ce acesta se vrea a fi ceva mai bare-bones, fara multe acareturi. Unde pui ca nu ai microtranzactii care iti pot aduce un avantaj impotriva altor jucatori.

Grafica este decenta pentru stilul ales. Confunzi casual cu easy to play, hard to master. Numai casual nu o sa fie pe ranked. Nu inteleg comparatia grafica cu the Last of Us, sunt doua jocuri diferite, de la doua studiouri diferite, care au nise diferite. Unul e 3rd person shooter, altul e first. Nu stiu daca trollezi sau..
Cineva a laudat mai sus faptul ca jocul a reusit performanta 1080 cu 60fps, de aici comparatia cu The Last of Us. Si da, cred ca il pot compara cu orice joc care costa la fel de mult sau mai putin, pentru ca in final ma intereseaza ce am obtinut cu banii mei. Ce treaba are grafica cu third person sau first person? Poftim, star wars battlefront, daca nu esti sanatos altfel.

Dpdv al gameplay-ului, Overwatch este haotic, cel putin asa a fost in beta. Desi s-a vrut a avea mai multe obiective in modurile de joc, pana la urma totul s-a rezumat la cine omoara mai mult. Nu ca e neaparat rau pentru un shooter, dar e foarte important ca un joc sa stie de la inceput ce vrea sa fie: ori e blind war si atunci lasa numai moduri de joc derivate din deathmach, ori e shooter strategic bazat pe obiective, dar atunci implementeaza-le inteligent. In capture the flag stau toti in campie deschisa si impusca inamici, eventual mai cauta cate un HP din cand in cand. Am mentionat ca petreci mai mult timp mergand de la spawn point pana la locul actiunii decat jucându-te efectiv?

Despre ce MOBA vorbesti tu acolo? Doar pentru ca personajele au abilitati unice nu inseamna ca jocul e un
Multiplayer Online Battle Arena. Aduce mult mai degraba a TF2 sau GunZ (pentru batranii nostalgici) decat a Dota, nu crezi?

Si ca sa iti raspund la intrebare: nu trolez, chiar sunt batut in cap, presupunand ca asta era continuarea.