Intr-o lume ideala, nimeni nu ar lauda 1080 cu 60 FPS in 2016, dar cum vedem ca putini reusesc sa ne serveasca asta, ii mai lauda oamenii. Nu e vreo mare inginerie, desi daca vezi cat de rar este prezenta aceasta caracteristica, asa ai crede. Este vorba de devi prosti pregatiti, lenesi sau presati de cei care dau banul. In fine, asta este alta discutie. Tu poti sa compari toate jocurile posibile care au acelasi pret sau asemanator, cum ar fi un joc din seria Civ cu Sims, Worms sau Driveclub, asta nu inseamna ca este o comparatie pe care cineva poate sa o ia in serios. Din postul tau nu reiesea ca tu compari aceste doua jocuri din punct de vedere al rezolutiei, nu ghiceste nimeni in stele daca nu dai quote.

Nu toate jocurile au aceleasi caracteristici, dar scopul lor este sa te relaxeze/distreze (asa, ca idee de baza). Depinde si de gusturi, normal. Blizzard fac un alt gen de jocuri, incepand de la gameplay pana la poveste si stil artistic fata de cei de la ND. Despre ce vorbim? Battlefront la fel, un univers diferit. Asta se vrea a fi altceva, poti sa il aduci in aceeasi propozitie cu TF 2 (de care am si mentionat) sau cele cu care se bate acum, Battleborn si Paladins. Atunci poti sa spui ca esti pe aproape.


Ai jucat un BETA (cuvantul de baza) ca toti ceilalti, pentru prima data. Cum te asteptai sa fie? Toti jucatorii sa stie fiecare abilitate a fiecarui erou si sa fie super coordonati? Multi incercau toti eroii, sa vada fiecare ce stie sa faca, chiar daca poate situatia ar fi cerut un anumit tip de erou pentru echipa lor. Pe langa faptul ca au intrat multi gura casca, doar asa sa mai joace ceva. Nu este chiar definitoriu ce s-a jucat acolo. Coordonarea se intampla cand joci jocul mai mult timp. Ca sa poti sa domini hartile iti trebuie strategie si folosirea tuturor claselor oferite in functie de situatie. Skillul se va vedea mai incolo, nu intr-un BETA jucat pe quick match cu randomi. Cum am spus, asta au oferit, asta am jucat. Va fi diferit pe ranked, si cei care il vor lua vor vedea asta. Daca faptul ca trebuie sa mergi 10-20 de secunde de la spawn pana la actiune te deranjeaza asa mult, nu stiu ce sa mai zic de un joc ca BF fara spawn pe team-mates sau chiar si asa, pe hartile alea foarte mari.

As putea sa o bag si pe aia, ca desi era casual, cumva, tu ai petrecut mai mult timp mort si mergand spre obiectiv. Asta spune despre tine ca...?


Am spus ca jocul are elemente de MOBA, nu ca ar fi unul. Ar fi dragut daca lumea ar citi chiar tot cand dau reply cu quote. Nu trece pe defensive mode, nu am zis niciodata despre cineva care are o parere diferita de mine ca este batut in cap. Pot sa respect pareri diferite, sustinute de niste idei coerente.