fara patchuri? glumesti nu? acum inteleg insa... nu e confortul. niste componente puternice aranjate cum trebuie nu ridica toate problemele de mai sus. ultimul computer de gaming pe care l-am vazut in fata ochilor a fost al fratelui meu, si cu jocurile cumparate la vremea aia 2011-2012 nu a avut probleme. un update de drivers e ceva foarte basic si oricum il facea uzual.

dar.. nu e vb de confort, cel putin nu pentru toata lumea. daca esti o persoana care isi permite sa cumpere 5 console pe an, normal ca nu te dreanjeaza generatii mai "scurte".

PS: Einherjar citeste cu atentie ce am scris. ai jucat uncharted si bloodborne sau le-ai vazut la cineva si de asta ti-ai luat consola?
Sau ai avut ps3 inainte si ti-ai luat evident si PS4 dupa?

Bluray readere si chiar writere exista acum peste tot. Tin sa iti amintesc ca xbox 360 nu a avut asa ceva.

Sunt patru ani, nu doi.
inteleg ca in scris nu se sesizeaza tonul, dar totusi... wake up and smell the sarcasm

Prieteni
eu am si am avut si inainte de console. tu?

PPS: ce tot ii dati frate cu jocurile exclusive. Cati oameni credeti voi ca si-au luat consola pentru prima oara, doar pentru ca au auzit/vazut un trailer la god of war, uncharted sau halo?

come on! in cel mai bun caz oamenii incercau jocul la cineva si poate se gandeau: "ba as vrea si eu asta".

acum mai recent, dupa ce au jucat 3 jocuri uncharted poate. dar daca incerc sa ii vand uncharted sau bloodborne unui om care n-a pus pana acum mana pe controller s-ar putea sa-l doara in fund. repet, exclusivitatile fac diferenta intre o consola si alta, dar nu sunt atat de multe si de bune incat sa ingroape PC-ul.