Quote Originally Posted by djleo666 View Post
Din pacate acest thread cu stirea devine (ca si pe neogaf sau restul forumurilor) un "console vs pc''.
Cine isi inchipuie ca despre asta e vorba, inseamna ca nu intelege ideea.

Investitia intr-un pc decent de gaming e considerabila dar daca s-a investit corect, dupa 3 ani de zile tot mai poti juca jocuri, si cred ca sumele cheltuite pe jocuri sau un mic upgrade ici colo, sunt bine sub sumele platite pe jocurile de console, accesorii, abonamente etc in aceeasi perioada.

Asta nu inseamna ca sunt fan PC, nu m-am mai jucat pe unul din 2012.
Again, that was not the point.


Eu pe PS4 m-am jucat destule jocuri la 1080p, poate nu destule la 60 fps. Nu simt nevoia unui hardware mai puternic ci a mai multor jocuri facute calumea. Abia astept sa apara acest scorpio si sa vad diferentele semnificative de performanta.

Vb lui Teo: Dar voi chiar mai credeti ca... toata chestia asta cu scorpio si 4.5 este mai mult decat o metoda de stors bani suplimentari de la fraieri?

Quote Originally Posted by OEE View Post
Nu e ok să iasă anual, asta clar, dar dacă ajungem la un 4-5 ani și pe noile console poți să joci și jocurile vechi, nu văd un sfârșit de lume din asta.
Corect. Si un pret care sa relfecte asta. Right?

Dar cine cunoaste modul de a gandi al unei corporatii de acest tip, intelege ca orice situatie de genul este un precedent.


And something for your enjoyment: