Quote Originally Posted by EspiritusSanctus View Post
Tu chiar crezi ce spui acolo?
Daca te gandesti putin la exemple, totul e foarte simplu.
-spune-mi un joc horror-survival mai bun decat The Last of Us pe PC
-spune-mi un dark RPG mai bun decat Bloodborne pe PC
-spune-mi un shooter mai neat decat Uncharted pe PC
-spune-mi un driver mai bun decat Forza pe PC
-GTA a fost mereu timed exclusive si toata lumea saliva la el, ba chiar isi cumparau oamenii console ca sa il joace si dupa le vindeau
- mi-e greu sa iti gasesc un joc care PENTRU MINE sa fie mai bun de cat TLOU in general, indiferent de platforma, dar eu nu stiu personal pe nimeni care sa isi fi cumparat PS3 sau 4 pentru el (ai tu multi prieteni in categoria asta)?
- fanii hardcore dark souls ar zice dark souls sau demon souls; eu nu as zice pentru ca imi place bloodborne din alte considerente;
- inca o data e o chestie de gusturi. mie imi plac uncharted si tomb raider, altora le plac altele care au aparut si pe pc (majoritatea titlurilor AAA by the way). era un coleg consolist pe threadul lui U4 care spunea ca Uncharted e un shooter generic.
- nu indraznesc sa imi dau cu parerea despre jocurile de driving pentru ca nu prea le gust. Mie imi place doar Blur pentru ca e fun de jucat in 3-4. in alta ordine de idei sunt 100% sigur ca mai multi oameni au jucat o anumita serie de jocuri cu masini care nu e nici forza nici GT, si care a aparut pe PC cu aproape toate titlurile din 94 incoace.

In alta ordine de idei imi place cum lumea pe aici intelege doar ce vrea. Bottom line: prezinta-mi si mie un om pe care il stii tu personal care si-a cumparat PS4 pentru Bloodborne. Eu am zis ca BB e GOTY pentru 2015, dar nu mi-am luat PS4 pentru el. Mi-am luat BB pentru ca aveam PS4.

Deja am spus de vreo nshpe mii de ori ca eu prefer 100% gamingul pe consola nu pe PC (pardon... consolE), dar asta nu are nimic de a face cu ce spuneam eu. Promit ca data viitoare aduc si un glosar de termeni si note de subsol.

PS: "neat"... really?? ti-a fost frica sa spui "bun"?

PPS: GTA n-a fost chiar dintotdeauna timed exclusiv pe console. check your facts.