Quote Originally Posted by Svart View Post
E alta discutie. Nu mi se pare normal sa oplatesc 3 euro trader pentru un joc pe care nu stiu daca iau mai mult de 10.

Ca sa iti raspund la intrebare: pe olx, pe okazii (oricum nu l-am pus si nici nu o sa il pun, era doar ipotetica chestiunea).Acum, referitor la stransul banilor si supravietuirea site-ului, se poate face din donatii; eu am donat deja, dar a fost fix alegerea mea, nu o taxa impusa. intelegi nuanta, da?
Da, dar de exemplu trebuie sa intelegi ca multi vin de pe okazii, olx sa puna si aici anuntul apoi dispar...like forever. Si tocmai de aceea se va implementa statusul de Trader pe bani 3 EURO / 6 luni. Altfel vom ramane fara aria bazar, scad cheltuielile de hosting si site-ului ii va fi mult mai usor sa se auto-intretina.
Probabil va exista in curand si varianta de user Premium obligatorie, gen 5 euro/an, altfel se va intra fara sa se poata posta in varianta read only.
Nu de altceva dar an de an ajungem in situatia de a gasi variante de strans chinuit banii pentru anul urmator de hosting. Si asta trebuie sa inceteze...