Single post: Conferinta Sony E3

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Conferinta Sony E3

    Rareori se intampla ca toata lumea sa fie de acord cu ceva, dar de aceasta data decizia este unanima. Sony a avut cea mai bune conferinta de la E3 anul acesta, aratandu-ne tuturor exact ce ne doream sa vedem: JOCURI! Spre deosebire de celelalte conferinte, nu am avut parte de vorbarie deloc, cum se obisnuia sa vedem prezentatori inainte de fiecare trailer si informatii noi despre vreun joc, Sony a sarit peste toate ca sa ne arate trailere si gameplay de la jocuri noi. Pe durata intregii conferinte am avut parte in 90% din timp numai de jocuri si nimic mai mult, un contrast puternic fata de ce a facut Microsoft.

    Mai jos, trailerele jocurilor prezentetate in timpul conferintei:

    God of War



    Days Gone



    The Last Guardian




    Horizon: Zero Dawn




    Detroit: Become Human




    Resident Evil 7




    Crash Bandicoot



    Skylanders Imaginators



    Lego Star Wars: Force Awakens



    Death Standing



    Spiderman



    Titluri care suporta VR


    Farpoint



    Batman Arkham VR




    Final Fantasy XV




    Call of Duty: Infinite Warfare




    Acestea sunt jocurile mai mari din cadrul conferintei, conferinta pe care o puteti vedea in full mai jos:



    Cand am spus ca 90% au fost doar jocuri, a fost pentru ca 10% din timp a fost alocat lui Playstation VR, care se va lansa in toamna, pe 13 octombrie, la pretul de 399$ in SUA, urmand sa fie lansat apoi si in alte zone. La lansare vor fi diponibile 50 de titluri care suporta VR. Bravo Sony, asa se face o conferinta la E3, it's all about the games!
    Attached Images Attached Images playstation-e3-experience.jpg