Acum am terminat de vizionat conferinta Sony si pot sa spun ca pana acum sunt castigatorii E3-ului, totul s-a desfasurat intr-un mod simplu, la obiect si deosebit de bine concentrat pe public, cu surprize frumoase si foarte mult gameplay (exact ce trebuie). Cu stil avantgardist au adus o orchestra simfonica pentru ca totul sa para mai viu si mai real time si au combinat cu vorba putina si strict pe ce interesa pe toata lumea. Au vorbit foarte putin de VR pentru ca asa cum am mai spus-o si para spus-o stiam cu totii ca lanseaza VR si nu avea rost sa ne rupa retina cu asa ceva. Acum jocurile in sine, cand am vazut God of War nu mi-a venit sa cred am fost ceva de genul : ,,ba frate ma mai impresioneaza God of War acuma dupa atata timp si atatea jocuri jucate?" se pare ca da, God of War a reusit sa impresioneze cu un Kratos batran si barbos, mitologie nordica si o grafica superba. Detroit Become Human m-a impresionat foarte mult, atatea optiuni de a alege cum se va desfasura un fapt si recompensa consecintelor este mind blowing. Bineinteles supriza cu Crash Bandicoot a fost foarte tare iar Gameplay-ul de la sfarsit la jocul Days Gone, joc ce a fost prezentat mai spre inceput doar ca trailer a fost din nou o surpriza nebanuita si neasteptata. VR-ul ma intereseaza mai putin si nu intru in detalii. The Last Guardian si Horizon Zero Dawn avem data de lansare finally, and last but not least Kojima San cu prezentarea unui nou IP care sper ca va iesi extrem de bun.