Quote Originally Posted by temugin View Post
Fratilor sa o dam pe fata, cand aud ''Scorpio este o bestie, king, 007 al consolelor samd'' imi vine sa rad, serios......

Ce consola lansata nu parea op la momentul anuntului ? si ce sa JOCI pe Scorpio ? in loc de jocuri au filmat niste angajati sau oameni platiti sa spuna ''E GROZAV'', chiar conteaza ca are 10 sau 15 tflops ? Adica anual vei lua alt device, au facut un fel de steam machines, dupa buget, joci mai low sau high, PC ce sa mai....

Sunt satul de Halo 8, Forza 7, Gears (inca nelansat de 3 ani ?), nesimtire la drum mare din partea MS, nici Sony nu sunt departe, DAR macar au titluri....muuult peste Ms.

Daca vreti sa marsati cu generatia Pro aka ''one device each year buy'', sau alt telefon la 8-12 luni, e treaba voastra, eu zic PASS.

Adica lansezi Xslim anu asta si dupa vii si cu Scorpio, iar poate la anul il fac Scorpiov2, fiiti siguri ca pt 4k e nevoie de muult mai mult decat aia 5tflops.

Ma refer 4k la jocuri normale nu indies....peace.
Ecosistemul MS e varza, vezi si exemplele din platforma mobila, unde au lasat serii intregi de device-uri cu ochii in soare la saltul intre versiuni de soft.
La fel, la capitolul gaming alearga ca gainile fara cap, vezi impiedicaturile de marketing de la lansarea xbone, cu kinnectul, drm, si toate rahaturile gandite de number-crunchers corporatisti (stiu cum gandesc, sunt si eu unul ). Acum ne aburesc cu unificarea platformelor, pana la anul te miri ge gaselnita idioata mai apare, sau ce model de bussiness(cum ziceai tu, releasuri anuale, sau ce mai mormaiau ei cu componente upgradabile si interschimbabile, nici ei nu mai stiu). Eu unul as prefera sa tin o consola si sa se dezvolte pentru ea mai mult de 5 ani macar. Inteleg ca e mare hype cu vr-ul, si ca oarecum trebuie sa tina trena sony, dar si aici cred ca toata lumea se cam zoreste. parerea mea.

Oricum, in concluzie, eu unul nu as considera sub nici o forma un upgrade la momentul actual.

Bine, eu astept cu nerabdare si lansarea NX-ului de la Nintendo in primavara viitoare, si feed-backul developerilor la ea.