eu zic ca ne contrazicem degeaba, este clar ca fiecare e cu preferintele lui, atat hardware cat si dpdv al jocurilor. Un lucru bun de altfel, sa fim diferiti, altfel ne-am plictisi de noi.
Eu personal am sfarsit prin a cumpara ambele console (noul Nintendo e si el pe lista cand o fi lansat) si voi cumpara cu siguranta si Scorpio/Neo +VR (probabil Oculus daca o sa mearga pe xbox, m-a impresionat cel mai mult alaturi de Vive).

Nu ma inspaimanta noile directii (cicluri mai mici de viata, always online etc), dimpotriva, simteam nevoie de o schimbare.
Ce ma inspaimanta intr-adevar sunt jocurile. Parca si-au concediat toti designerii. Speram ca E3-ul asta sa aduca ceva nou, care sa imi mai alunge din tristete insa in afara de clasicele GOW, si de o parte si de alta, si poate Scalebound/Horizon, nu ma atrage mai nimic.
Vom trai si vom vedea, poate trecem toti pe VR, macar acolo e o experienta noua.

PS nu fiti rai, popae36, are dreptate pe alocuri. Exista un hate indreptat catre MS pe forumul asta, de cele mai multe ori nejustificat. Imi aduc aminte cand s-au lansat consolele cum dadeau toti in Ryse/Forza si DR3 ca sunt varza, in timp ce PS aveau Knack/Killzone si Resogun. Really?