Mi s-a intamplat mie la emag - am plasat o comanda pe 6 lego-uri cu 2 saptamani inainte de iepuras si desi mi-au confirmat comanda instant iar produsele apareau de a doua zi ca sunt in drum spre magazinul din TM (le-am comandat cu ridicare din showroom), nici dupa o saptamana nu au ajuns. Am sunat de 4 ori si de fiecare ziceau ca sunt pe drum si ca nu stiu cand ajunge.
Ce s-a intamplat - un produs nu a ajuns- ei au spus ca a fost deteriorata cutia pe drum si ca nu mai au altul sa-l inlocuiasca, deoarece acel produs nu mai face parte din oferta emag. A trebui sa renunt la produs si ei au creat o noua comanda in sistem si mi-au aplicat promotia manual ca sa pot lua restul produselor, pt ca nu puteau livra partial.
Iar produsul care ziceau ei ca nu mai face parte din oferta Emag - dupa o saptamana a reaparut in oferta lor, vandut de emag nu de alt ofertant.

Si ei, ca si ceilalti, seteaza o anumita cantitate din stoc pe care o baga in promotie. in cazul in care se epuizeaza, e la latitudinea lor daca o suplimenteaza sau nu. De obicei nu o fac.