Am tot jucat si eu PES 17 zilele acestea,evident cu un prieten deoarece sa joc singur este ingrozitor de plictisitor.
Clar demo-ul este peste demo-ul de la PES16.Acela chiar era oribil,acesta imi place.
Parca se misca altfel,jocul de pase este mai placut,trebuie sa pasezi destul de mult sa desfaci apararea adversa.
Suturile intra mai dificil,nu mai este chiar asa usor ca la PES16 cand jucatorul tragea sau ii iesea sutul din multe pozitii destul de incomode.
LA PES17 pare ca trebuie sa ai jucatorul asezat in pozitie de sut,sa vin in viteza,sa fie piciorul care trebuie...
Portarii au diferite animatii dar tot resping destul de des mingea in fata,Ma enerveaza teribil acest lucru,sa primesc gol din respingerea portarului.
Se dau foarte usor goluri din centrari,cornere.
Sper sa rezolve pana la jocul final,Messi alearga ca un dement.Ma ingrozesc cand in online o sa il ia astia pe Messi sa are terenul cu el,sa nu il poti prinde.
Am jucat vreo 78-80 de meciuri si apoi am incercat PES 16.iN pes 16 aveam impresia ca mingea este mai grea,nu mai e naturala asa ca in PES17.
Per total mie imi place cum se prezinta demo-ul si mai ales comparand cu cel de anul trecut.
Dupa cum scrie la inceputul jocului,a fost gata prin mai acest demo,prin urmare intre mai si septembrie probabil au avut timp sa faca destule imbunatatiri.
Cat despre licente,mie cel putin putin imi pasa de ele.
Pe de alta parte.nu stiu cine zicea mai sus ca jucatorii nu vor avea numele reale.
Echipele care nu vor fi licentiate vor avea alte denumiri,jucatorii care sunt in echipa vor avea numele lor.
Pana la urma,cum spuneam,nu ma intereseaza 50 ligi si nu mai stiu eu ce,ma intereseaza sa aiba un gameplay frumos.Asta e cel mai important,si asta a fost baza pentru cei care joaca PES.
Si evident sa mearga ok online,cum a fost la PES15 SI PES 16.