Pentru userii noi tin sa prezint un pic situatia.

Console Games are nevoie de o anumita suma de bani anual pentru a-si acoperi cheltuielile legate de host ( sunt Noob si nu ma pricep la IT asa ca Monky poate da mai multe informatii daca e cazul ).Din moment ce este greu sa se mobilizeze oamenii am ales sa face un concurs prin care se pot strange bani pt site si cei care doneaza pot castiga, prin tragere la sorti, niste obiecte cool ( zic eu ).

Ca si in editia trecuta ma ocup de strangerea de bani si obiecte, ma pot deplasa oriunde in Bucuresti si pentru cei din provincie imi pot trimite pachetele prin posta. Premiile vor fi trimise de catre mine tot prin Posta Romana ( imi asum costurile de transport ) iar in cazul marelui premiu o sa vad ce fac, nu m-am hotarat inca.

Tin sa va reamintesc ca deja plecam cu un stoc de obiecte ramase de la editia 1, au fost castigatori care si-au lasat premiile in contul CG pentru alte concursuri.

Obiectele care pot fi donate trebuie sa fie legate de gaming. Minim 1 obiect, orice de la 1 poster pana la console/jocuri Next Gen.
Cu cat strangem mai multe obiecte cu atat or sa fie mai multe premii.La prima editie s-au dat 15 premii din 30 de inscrieri.

Suma a fost stabilita dupa multe discutii avute cu anumiti membrii pentru ca e cazul sa " Nut up or shut up!"