Singura chestie cu adevarat interesanta pentru mine de aseara (posesor de i6s+) au fost castile wireless. Ma uit de ceva vreme dupa asa ceva insa Gear Icon X de la Samsung cu 1,5 h de autonomie prin bluetooth mi se pare prea putin. Singura problema pe care o vad la airpods este faptul ca nu o sa stea bine in urechi. Daca sunt pe tiparul celor actuale (ear pods) atunci imi vor sta doar de forma in ureche si vor cadea la orice miscare brusca. Ramane de vazut. Deci asa ceva as lua. 5 ore autonomie suna foarte bine.
Legat de wireless charging, nu pot sa spun ca am foarte mare experienta (am un dock de la samsung si inca astept Note 7 precomandat). Insa ca si concept mi se pare super, mai ales daca ai munca de birou. Il tii in dock in loc sa il lasi pe masa. Care e faza cu stricatul bateriei? Am 2 ani garantie. Oricum mai mult de 2 ani nu am tinut un telefon. Pardon mint. Am inca un i5s luat in aprilie 2014 care inca merge super bine.
Ultimul subiect este jackul de 3.5mm. Nu e capat de tara. Insa intre 6s+ si 7 aleg sa raman cu 6s+. Ce ar trebui sa fac daca in masina folosesc waze pe telefon (conectat la incarcator de masina) si in acelasi timp folosesc si jackul de 3.5mm conectat pe Auxiliar ca sa redau muzica de pe telefon?
Probabil sa schimb masina ca nu are Bluetooth. Sau sa caut adaptoare etc.
E clar ca unii sunt mai loviti decat altii cum la fel altii se plang si critica doar de dragul de a critica.
Per total, chiar daca stiam in mare la ce sa ma astept la cate leakuri au fost (urasc chestia asta acum - nu mai exista elementul surpriza) tot am ramas dezamagit. Acelasi form factor cu bezeluri mari. Acelasi design in proportie de 90%. Aceeasi rezolutie la i7 din 2014 incoace (1080p la i7+ e ok). Si iar nu prea imi place diferentierea asta intre i7 si i7+. Adica daca vrei the best iphone trebuie sa iei i7+.
In rest bravo lor ca au urcat la 32gb modelul entry. Puteau sa puna 64gb insa nu mai sarea lumea la modelul de 128gb. E miscare buna de marketing. Misto cu speakerele si cu water resistence.
Ps: cam mult pokemon go la conferinta. Nu joc deci posibil sa fi fost eu printre putinii carora li s-a parut boring si nu au apreciat partea respectiva.

Quote Originally Posted by MonkY View Post
[/COLOR]Pentru cei care se plang ca sunt scumpe AirBuds-urile. Poate vreti niste Samsung-uri la 200$ (fara charging case): http://www.cultofmac.com/444655/quit...pods-cheap-af/
Asta de unde ai scos-o? Au charging case cu baterie inclusa si incarca de pana la 4 ori castile. Doar ca 1.5h prin bluetooth sau 3 ore neconectate la telefon mi se pare cam putin.
Cine spune ca la 160 de dolari sunt foarte scumpe airpods nu si-a facut temele inainte in legatura cu castile full wireless. 200 dolari gear icon x, 300 dolari bragi dash etc.