Cam greu sa urmaresc toata agitatia, fiind in vacanta, dar eu nu sunt convins (poate imi scapa ceva).
Probabil o sa cumpar Pro, insa nu am inteles cum sta treaba cu "60 FPS in 1080p". O sa avem asa ceva sau nu?!

Toti o dau de gard: "images will be enhanced", "better graphics", "increased graphical fidelity", "our game will support the Pro at launch", "graphical enhancements", etc.
O gramada de mizerii de marketing, o gramada de gargara (HDR included, zici ca sunt aia de la M$.. dar na, o fi la moda).
In afara de Square Enix (Tomb Raider) nu a mentionat nimeni, pe sleau, ceva de genul: 4K@30FPS, 1080p@60FPS, 1080p@30 with best possible graphics.
Cele "3 setari" vor fi norma sau va fi o treaba pe jumatate facuta de majoritatea studiourilor doar ca sa zica ca au support Pro? ca in cele din urma sa ma tarasc tot pe la ~30 FPS indiferent de rezolutie dar vad matreata oamenilor ce merg pe strada.. si toate astea folosind o cutiuta cu un GPU 2x mai puternica decat "vanilla PS4".

PS: am un TV UHD, sunt curios cum se vede pe "4k/upscalat 4K", dar sunt interesant in primul rand de un frame-rate mai mare.