Quote Originally Posted by Encman View Post
Cam greu sa urmaresc toata agitatia, fiind in vacanta, dar eu nu sunt convins (poate imi scapa ceva).
Probabil o sa cumpar Pro, insa nu am inteles cum sta treaba cu "60 FPS in 1080p". O sa avem asa ceva sau nu?!

Toti o dau de gard: "images will be enhanced", "better graphics", "increased graphical fidelity", "our game will support the Pro at launch", "graphical enhancements", etc.
O gramada de mizerii de marketing, o gramada de gargara (HDR included, zici ca sunt aia de la M$.. dar na, o fi la moda).
In afara de Square Enix (Tomb Raider) nu a mentionat nimeni, pe sleau, ceva de genul: 4K@30FPS, 1080p@60FPS, 1080p@30 with best possible graphics.
Cele "3 setari" vor fi norma sau va fi o treaba pe jumatate facuta de majoritatea studiourilor doar ca sa zica ca au support Pro? ca in cele din urma sa ma tarasc tot pe la ~30 FPS indiferent de rezolutie dar vad matreata oamenilor ce merg pe strada.. si toate astea folosind o cutiuta cu un GPU 2x mai puternica decat "vanilla PS4".

PS: am un TV UHD, sunt curios cum se vede pe "4k", dar sunt interesant in primul rand de un frame-rate mai mare.

Ce este clar este ca toate jocurile de acum inainte vor avea suport pentru PRO. Am inteles ca este punct de compliance. Pentru cele vechi ramane la latitudinea developerului.

Se presupune din ce a spus Sony ca in momentul in care jocul detecteaza PRO, ar trebui sa te intrebe cum vrei sa rulezi.

4k/30 FPS (setari date de developer)
1080P/60 FPS (setari medii)
1080P/30 FPS (setari maxime)