Quote Originally Posted by Privatul View Post
Eu unul sunt trist. Am crescut cu Play Station 1 si Nintendo N64 deci nu sunt chiar un june in ale consolelor. Totusi prostitutia actuala pe care o presteaza atat microsoft cat si sony e dureroasa/enervanta. Au ajuns ca in anul 2016, cand nu mai suntem limitati dpdv tehnologic sa nu poti face diferenta dintre o consola si un calculator mid range. Au taiat 80-90% din exclusivitati (ba lansandu-le pe pc, ba oferind acces de pe pc la jocuri) si ce e si mai trist au ajuns un fel de pc de sufragerie; adio consola cumparata o data la (insert here number bigger than 5).

Spre exemplu: imi iau un Ps4 in 2014 in ideea in care ma joc tot ce apare pana in minim 2018 daca nu 2019. Eh, teapa: mi se spune de sony ca sa mai dau inca 400E pe o consola care ruleaza aceleasi jocuri doar cu detalii mai frumoase (sounds like upgrading my video card). Si povestea asta probabil se va duce in 2017 in directia in care doar pe pro se vor putea juca anumite jocuri, nu si pe ps4.

Sa imi fie cu iertare daca am plictisit pe cineva insa nu mi se pare correct sa fac upgrade la consola din 2 in 2 ani din moment ce oricum e mai slaba si limitata hardware ca un pc si jocurile sunt mai scumpe. Incet incet vor disparea asa zisele "conserve". Sunt trist.
Sony ti-a spus si ca poti pastra consola actuala si sa te joci pe ea pana in 2019...