De fiecare data cand apare un produs nu poti sa ai o parere pro sau contra pt. ca esti fanboy sau mai stiu eu cum, eu nu inteleg cu sa fii fanul unui brand sau al unui produs, mi se pare o tampenie si o aberatie, consider ca daca mi-am cumparat telefon iPhone mi-am cumparat pentru ca mi-a placut sau pentru ca am avut nevoie nu ca sunt fan...sunt fan al unei personalitati dar al unui brand sau al unui produs in sine chiar nu inteleg. Fapt concret, am un telefon pe Android (puteti sa spuneti ca e de cacao sau ca brandul ASUS e praf sau ca nu se potriveste cu nevoile voastre, nu are de ce sa ma afecteze; cred ca treaba asta e nascuta din copilarii abjecte netratate pana la maturitate), am ceas Casio la mana, port incaltaminte PULL and BEAR etc. toate astea nu au cum sa ma defineasca pe mine ca individ in situatii de genul uite si pe retardatu ala s-a imbracat de la PULL and BEAR ce fanboy, pentru ca imi cumpar lucruri care imi plac sau care imi satisfac o nevoie independent de cine le produce. Ar fi vecin cu oligofrenia sa imi cumpar numai haine de la adidas sau de la nike sau ....(insert brand or manufacturer here) doar pentru ca sunt fan sau asa consider. Sau alta chestie uite-l si pe ala are numai telefon Apple, nu a avut altceva pana acum, ce fanboy! Hello, repet mi-am luat numai de la Apple sau numai de la Samsung etc. pentru ca ma simt bine cu el. Eu imi iau telefon pe android pentru ca se potriveste nevoilor mele, insa pot sa accept ca si apple face telefoane utile, frumoase, care imi plac etc. WTF??? Va invit sa ma contraziceti si chiar sa considerati ca parerea mea e de raha* sau ca e impertinenta, pot sa accept.