Salut! Intru si eu in rand cu lumea, ieri mi-a venit consola, m-a mancat undeva cand am vazut-o la 1100 cu kinect si cele 3 jocuri, pe langa asta am mai luat un controler la 230 lei. Habarnuam ce au facut cei de la Altex, ca de o luna mai jos de 1449 nu o vazusem nicaieri.

O sa revin cu clasica intrebare, pe ce tara sa imi fac contul, as avea de ales intre Franta, Cehia, Uk ori US? de la toate pot obtine o adresa valida de la persoane care locuiesc acolo.

Am tot citit ca cea mai buna varianta ar fi US, insa partea cu vpn ori paypal ma cam face sa ma razgandesc, chiar daca as avea conversia 10usd=10euro.

Vad ca din retail cardurile live sunt region locked. Sau mai bine ma orientez online?

De platit voi plati cu un visa electron de la brd, am facut plati online pe la tot felul de magazine si muzee de prin tarile vestice, nu cred ca vor fi probleme.
Daca e musai, fac un card special pt plati.

In weekend o sa-mi fac timp sa o instalez, ar trebui sa tin cont de ceva anume? Cont pe live am facut,de pe telefon cei drept, insa nu stiu pe ce tara e setat.

Multumesc.